Co do tego, że jest nas mało nie ma żadnych wątpliwości. Aby lepiej zorganizować się wobec "większości", możecie tu bezpłatnie umieszczać informacje o Waszych wystawach, spotkaniach, poszukać kontaktów, wymienić opinie. Zapraszamy! 

Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.

_Współczesna Sztuka Francuska_  18 kwietnia - 10 maja 2007

Galeria Ventzi organizuje wystawę Współczesnej Sztuki Francuskiej, podczas której zaprezentowane zostaną prace trzech francuskich artystów; Laszlo Tibay, Pierre Bourgeois, Jean Philipe Coppin, tworzących w obszarze malarstwa i rzeźby. Ventzi Art Gallery, ul. Wszystkich Świętych 3/8, 61-843 Poznań. Galeria czynna jest w godzinach 12:00 – 20:00. 

więcej: http://www.ventzi.art.pl

_Rekonesans malarstwa_  28 marca - 20 maja 2007, Katowice

Wystawa Rekonesans malarstwa prezentuje aktualne i najważniejsze tendencje w polskim malarstwie współczesnym oraz w dyscyplinach pokrewnych. W rezultacie podziału ekspozycji na osobne przestrzenie wystawiennicze wystawa prezentuje czytelny podział na tendencje malarskie, strategie artystyczne i różnorodność przedsięwziętej problematyki. W tym rozumieniu jest to pokaz jednorazowy i niepowtarzalny. Zestaw zaproponowanych twórców zapewnia najwyższy artystyczny poziom ekspozycji.

Wystawa w galeriach: Górnośląskiego Centrum Kultury – galeria Engram, galeria Sektor I, galeria Piętro Wyżej, Rondo Sztuki (ASP Katowice), biurowiec Altus. Wernisaż: GCK, 27.03.2007, godz. 18.00; otwarcie wystawy w galerii Rondo Sztuki: 30.03.2007, godz. 17.00

Nazwę "Rekonesans malarstwa" należy rozumieć dwojako:
rekonesans malarstwa – uporządkowany przegląd, dyskusja i podsumowanie osiągnięć współczesnego malarstwa polskiego. Prezentacja zmian w estetyce malarstwa i tematów wywołanych przez transformację w sferze społecznej oraz ekonomicznej.
renesans malarstwa – refleksja nad powrotem do tradycyjnych mediów i malarskich środków obrazowania po dynamicznym rozwoju i modzie na realizację za pomocą mediów elektronicznych. Chodzi tu również o renesans tradycyjnych tropów malarskich wśród artystów i zwiększone zainteresowanie malarstwem ze strony odbiorców, do którego odwołuje się nazwa wystawy, czyli renesans fascynacji obrazami. Pojęcie renesansu wskazuje również na dyskusję, jaka toczy się między malarzami odnoszącymi się do rzeczywistości (konkret) a zainteresowanych samą ideą malarstwa (abstrakcja).

Zaobserwowane w Polsce tendencje stanowią reperkusję stanu i kondycji sztuki europejskiej i światowej. Wystawa włącza polskich artystów w szerszą dyskusję, pozwala polskim odbiorcom poznać tendencje panujące w malarstwie i sztuce współczesnej.

więcej: http://www.gck.org.pl

 

Czasopismo o kulturze wizualnej "-grafia" jest patronem medialnym ekspozycji.