_W numerze 1 (1) 2002:_ Niech żyje pangrafia! Janusz Krupiński / Rezerwa Redakcja / Moralna propozycja. Projekt logo dla Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Ewa Pawluczuk / Grafika prasowa, masowa Agata Pitala / Komiks Anna Kott / Notatki - fragmenty Marta Brincken / Zapis czasu Piotr Białogłowicz / Malowane w niedzielę Olaf Cirut / Jest jeszcze problem wielkości i proporcji Krzysztof Radoszek / O tym czemu Panna Młoda z Wesela butów zzuć nie chciała, czyli o stroju wschodniokrakowskim Michał Marszał / New York 200 zdjęcia: Katarzyna Wojtyga / Interfejs programu komputerowego Szymon Tomski. Spis zawartości wypełnił: Jerzy Porębski 
_POLO-grafia_ Rezerwa - tekst: Redakcja. (...) Bażant - podporucznik po studiach na przeszkoleniu w jednostce. WS - (wóz sprężynowy), łóżko. Odpala się wóz, czyli ścieli łóżko. Łóżko dokładnie zaścielone to wóz na konserwie. Spać na łóżku, inaczej OWS (Obsługa Wozu Sprężynowego). Śpi się z uziemieniem, czyli z jedną nogą opuszczoną na podłogę. Trolownia - izba wojskowa po nocy.
_POLI-grafia_ Moralna propozycja. Projekt znaku graficznego dla Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - tekst: Ewa Pawluczuk. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to najbogatszy zbiór samolotów, śmigłowców i silników lotniczych w Polsce. Do tej pory nie posiada ono znaku identyfikującego, co w przypadku instytucji, której powinno zależeć na odpowiedniej reklamie i promocji, jest niezrozumiałe. Temat ten podjął Jakub Michniowski (obecnie już absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie) w swojej pracy dyplomowej, wykonanej pod kierunkiem prof. Władysława Pluty w Katedrze Komunikacji Wizualnej.
_POLI-grafia_ Grafika prasowa-masowa - tekst: Agata Pitala, ilustracje: Tomasz Minkiewicz. Jest jeszcze druga strona medalu. Podobieństwo w reklamie często jest zamierzone. Przecież rzecz lepiej się sprzeda jak będzie wyglądała dobrze, czyli tak jak znanej i popularnej firmy. Takie niewinne podróbki często sięgają absurdu, gdy nazywają się Panasonix, Sonix. Co więcej loga firm często są przeróbkami już istniejących. Dobrze gdy chociaż kojarzą się z branżą, chociaż częściej podobają się tylko szefowi. Więc obraz jest ważny czy nie?
_MONO-grafia_ Zapis czasu - malarstwo: Piotr Białogłowicz

Notatki - fragmenty - tekst: Marta Brincken. Dzieło sztuki nie powstaje samo. Także samookreślenie się twórcy w oderwaniu od źródła inspiracji, kwestionuje zdolność człowieka do przekraczania samego siebie i tym samym istotę wielowymiarowości i głębi sztuki.

_PERSONA NON-grafia_ Jest jeszcze problem wielkości i proporcji  - tekst: Krzysztof Radoszek. (...) Ksiądz Skarga według Dźwigaja stoi zastygły w pozie, której całą dynamikę wyrażają gesty przykrótkich rąk o nieproporcjonalnie dużych dłoniach i nieostrożne umieszczenie rzeźby na samej krawędzi sporego skądinąd kapitela kolumny, czemu towarzyszy niepokojące pochylenie postaci i bezzasadna (szczególnie w przypadku "modela" znanego ze zdecydowanych Kazań sejmowych) chwiejność całej kompozycji.
_ETNO-grafia_ O tym, czemu Panna Młoda z Wesela butów zzuć nie chciała, czyli o stroju wschodniokrakowskim - tekst: Michał Marszał. Każdego ranka krakowiak, budzący się gdzieś pomiędzy Węglaszynem a Radomyślem, między Rakowem a Sieciechowicami, gdzieś pod Staszowem, Połańcem czy Koszycami albo koło Miechowa, Pińczowa, Proszowic i Brzeska, zakładał koszulę uszytą z dwóch prostokątów domowego, bielonego płótna, o marszczonych rękawach i stojącym kołnierzyku, zwanym oszewką.
_FOTO-grafia_ New York 2000 - zdjęcia: Katarzyna Wojtyga. Niedziela w Harlemie to dobry czas na robienie zakładów bukmacherskich.
_-grafia.COM_ Interfejs programu komputerowego - tekst, ilustracje: Szymon Tomski. Istnieje wiele sposobów, by uczynić rzeczywistość wirtualną bardziej podobną do materialnej. Technika daje dziś takie możliwości. Być może wyeliminowało by to pewne nieporozumienia, ale z drugiej strony ograniczyło możliwości, właśnie te, które w wirtualnych działaniach plastycznych cenimy najbardziej.